Украјина декласирала Велику Британију

Кошаркаши Украјине убедљиво су савладали селекцију Велике Британије са 90:61 у мечу Групе Ц Евробаскета.

Украјинци су оправдали статус фаворита против Велике Британије и одличном игром су дошли до више него убедљиве победе.

Британци су се солидно држали у првом полувремену, али их је Украјина потпуно надиграла у других 20 минута меча.

Након прве деонице, пет поена износила је предност тима који са клупе предводи искусни тренер Багацкис.

Почетком друге четвртине, Украјина је стекла двоцифрену предност, коју је до краја утакмице без проблема одбранила и повећавала.

"Сви" Михаљук предводио је стрелце победничког тима са 17 поена, а двоцифрени у редовима Украјине били су још Лен са 13 и Сидоров и Близњук са по 10 поена.

У Великој Британији истакли су се Нелсон са 16 и Оласени и Хесон са по 10 поена.

Данас су на програму и преостале две утакмице Групе Ц, а састају се Хрватска и Грчка и Италија и Естонија.