БиХ после велике борбе и продужетка надиграла Француску

Кошаркаши БиХ савладали су, после продужетка, Француску са 96:90 (28:14, 10:32, 19:5, 19:25, 20:14) у мечу осмог кола Групе К, Квалификација за Светско првенство.

Кошаркаши БиХ побринули су се за иненађење, надиграли су фаворизоване Французе после велике борбе, а меч је одлучен у продужетку. Сјајна партија Нуркића који је предводио своју екипу до тријумфа.

Прву четврину домаћин је решио у своју корист, све му је полазило за руком, противник није имао одговор па је БиХ први период добио са 14 поена разлике. Уследио је одговор Француза у другом периоду, заиграли су доста агресивније и погађали из свих позиција. Брзо су истопили предност домаћина, а потом и преокренули резултат у своју корист. До одласка на одмор имали су осам поена предности - 46:38.

Трећа четвртина донела је нови налет домаћина, затворили су све прилазе свом кошу и дозволили Французима да постигну само пет поена. С друге стране БиХ је постигао 19 и у последњи период ушло се при вођству домаћина од шест поена разлике.

Велика борба у последњој четвртини, ипак Французи су успели да анулирају предност домаћина и меч је решен у продужетку.

Одлучуући период донео је сјајну игру домаћина који добијају са 20:14 и тако решавају меч у своју корист.

Два кола пре краја БиХ је овом победом задржала теорецке шансе за пласман на Светско првенство. Имају победу мање од Црне Горе која је трећа на табели, а две мање од Француза. У наредном колу БиХ игра против Мађарске, а Французи се састају са лидером групе Литванијом.

Најефинакснији у победничком тиму био је Нуркић са 21 поеном, њега су пратили Роберсон са 18 и Муса са 17. у тиму Француске Фурније је убацио 24 поена, а Јабузеле 16.