Дончић се играо са Естонијом, Белгија остала испред Србије

Лука Дончић поново је показао сву раскош свог талента и водио Словенију до нове победе којом су "змајчеки" дошли на корак до пласмана на Светско првенство. Словенија је декласирала Естонију у групи Ј резултатом 104:83, док је у групи И, у којој се налази и Србија, Белгија оправдала улогу фаворита против Велике Британије – 72:57.

Словенија је дошла до петог тријумфа у седмом мечу квалификација и готово извесно обезбедила пласман на Мундобаскет.

Дончић је већ у првој четвртини дошао на корак до дабл-дабла, а до краја је умало био двоцифрен у три статистичке категорије. За нешто мање од пола сата на паркету постигао је 25 поена, имао 11 скокова и осам асистенција.

Горан Драгић је додао 19 поена, а Влатко Чанчар 14.

Словенци су и даље трећи са скором 5-2, испод су Израелци који имају 3-4, док Немачка и Финска убедљиве са по шест победа и једним поразом.

У групи Ј у којој Србија има две победе и три пораза, Белгија је победила Велику Британију и остала на скору 3-2.

Белгијанци су већ после 10 минута водили осам разлике и потом само повећавали предност, да би на крају рутински привели меч крају 72:57.

Најбољи је био Исмаел Бако са 17 поена, два више од Ретина Обасохана.

На другој страни, код Британаца се истакао Мајлс Хесон који је дуел завршио такође са 17 поена.

Србија се попела на четврту позицију испред Турске која је поражена од Летоније, док су Белгијанци трећи.

Три екипе ће се пласирати на Светско првенство и до краја квалификација нас очекује велика борба за карту за Мундобаскет.