петак, 17.04.2026, 14:00 -> 23:24
Нови путеви – Yazmin Lacey
Јасмин Лејси је британска соул кантауторка из Нотингема, позната по мешању џеза, Р&Б-а и електронских утицаја. Одрасла је у Манор Парку, у источном Лондону, где је стекла признање за своје интимно писање песама, а њен стил критика описује као „ smoky jazz “, „нео-соул“ и „фанк“, а њена музика се често сматра „соулом“ који произилази из личних, животних искустава.
Објавила је три ЕП-а пре свог дебитантског албума „Voice Notes“ (2023), и појавила се на COLORS-у 2020. године са песмом „On Your Own“. Такође се појављује на албуму „God Gave Me Feet For Dancing“ групе „Ezra Collective“.
Лејси се појавила у емисији „Later...“ са Џулсом Холандом, наступала је у чувеном клубу „Рони Скот“ и води емисију на радио станици „Rinse FM“.
Њен други албум, „Teal Dreams“, објављен је након њеног дебија, показује раст њене славе и попуиарности на британској нео-соул сцени
Коментари