Disco 3000

Севдах или не?

Већ неколико година звезде неосевдаха пуне концертне дворане широм земаља бивше Југославије, али и Европе и Америке. На тему неосевдаха су већ објављени озбиљни текстови, но, сцена се развија и аутори покушавају да не буду ушанчени искључиво у „севдах репертоару". Сви кључни носиоци таласа су ове године интезивирали сарадњу са музичарима који не долазе из севдалијске традиције.

У кратком временском периоду албуме објавили су Амира Медуњанин са Trondheim solistene, Божо Врећо са великим бројем сарадника, док је најдуговечнији међу њима Mostar Sevdah Reunion, представио (као што су раније представили Љиљану Бутлер, Амиру и Шaбана) новог певача Милутина Сретеновића-Срету.

Овог уторка ћете слушати три нова албума највећих неосевдах звезда, за које можемо слободно да се упитамо јесу ли севдах или не? Послушајте, па судите и ви сами.

Аутор емисије: Бојан Ђорђевић



Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом