понедељак, 01.06.2026, 16:00 -> 14:53
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Маја Чоловић Васић
Преглед музичке недеље
У емисији ћете слушати прилоге о концертима одржаним последње недеље маја у Београду и Новом Саду.
Хронолошки поређани, одвијали су се по следећем редоследу: у четвртак је у новосадској Синагоги концерт одржао ансамбл Музикон и њиме заокружио другу фазу свог пројекта „Бетовен”. Исте те вечери у Београду је, у Установи културе Пароброд, одржан концерт „Српски композитори у дијаспори”. Дан касније, 29. маја, Београдска филхармонија је приредила концерт којим је дириговао Станислав Кочановски, док се као солиста представио руски пијаниста Алексеј Володин, а у суботу је, такође у Коларчевој задужбини, свирао Симфонијски оркестар РТС под диригентском палицом Србољуба Динића.
Емисију уређује и води Маја Чоловић Васић.
Коментари