недеља, 13.04.2025, 16:00 -> 14:41
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Бојана Жижић
Трубадури
Драгоценој музичко-поетској баштини средњовековних песника-музичара, трубадура, посвећена је данашња емисија.
Били су први аутори који су своје стихове писали на локалном а не на латинском језику. Појавили су се на југу Француске и у Аквитанији у 11. веку и деловали су све до 14, али њихово златно доба припада крају 12. и почетку 13. столећа. Управо из овог периода су и шансоне које ћете моћи да слушате.
У рубрици Антикоскоп говорићемо о једном од највећих средњовековних уметника који је наставио традицију трубадура на северу Француске, последњем труверу како су га називали, Адаму де ла Алу.
Уредник и водитељ емисије је Бојана Жижић.

Autor:
Бојана Жижић
Антикотека (недељом, 16.00-17.00) води слушаоце у свет ране музике и прати делатност уметника специјализованих за ову област који свирају на инструментима из епохе или њиховим копијама. [ детаљније ]
Коментари