Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

Поводом одласка Дејана Чавића (1934‒2025), нашег истакнутог глумца, уметника речи, човека чији је глас деценијама бојио таласе Радио Београда, емитујемо разговор који смо са њим водили за емисију „Невидљиви људи” средином прошле деценије.

Било да је реч о ванредним глумачким остварењима у преко три стотине радио-драма, о надахнутим интерпретацијама стихова познатих песника или о наративној структури емисије „Код два бела голуба”, Дејан Чавић је остављао посебне трагове, а запамћене су и његове режије радио-драма.

Разговарали смо тада и о његовом Учитељу Раши Плаовићу, о изградњи речи као основног средства глумца, о употреби гласа, о специфичностима радиодрамског израза, о дикцији и глуми, које је годинама предавао студентима.

А, Учитељу, драмском уметнику Радомиру Плаовићу, посвећена је и рубрика „Кутија за памћење”. Наиме, ослушнућемо одломке из разговора који је са њим водио Милош Јевтић у циклусу емисија „Гост Другог програма”. Поред учешћа у првим радио-драмама, Раша Плаовић је касније у радио-станици деловао и као спикер.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом