Читај ми!

Ко је овде незаштићен?

Документарни програм

Сури или златни орао је једна од највећих птица грабљивица. Може бити дуга и до 100 cm са распоном крила од 150 до 240 cm. Имају врло добар вид чак 8 пута оштрији од људи. Лове у пару, један сури орао тера и наводи плен према другом који чека у заседи.

Сури орао спада у групу угрожених животињских врста. Бројност у Србији се свела на 40-так парова. Један од њих  дом је нашао изнад кањона реке Рзав. У недостатку хранилишта чести су посетиоци околних домаћинстава, а плен су им јагањци, кокошке, штенад, зечеви и сл.

Аутор Душанка Петровић

 

Говори да бих те видео

Autor:
Група аутора

Серија полусатних документарних репортажа, за чији је скупни назив узета позната Сократова изрека: "Говори да бих те видео". Ова оригинална продукција Радио Београда 2 сједињује квалитете актуелног друштвеног ангажмана и култивисане радиофонске обраде. [ детаљније ]

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса