Читај ми!

Ана Протулипац

Ана Протулипац је своју музичку каријеру започела као басисткиња разних домаћих музичких састава, задржавајући љубав према певању и изражавању кроз спој свирања и певања.

Завршила је Средњу музичку школу „Станковић" на одсеку за џез певање, као и на одсеку за теорију музике. Формално образовање наставила је на Филозофском факултету у Београду где је завршила основне и мастер студије психологије. Паралелно је свирала бас гитару у бенду IrieFM, као и у другим поп, soul и blues саставима колегиница Катарине Пејак и Ане Ћурчин (Ana & The Changes), а такође је вокал у недавно насталом домаћем бенду Poinciana Feels. Поред музике, бави се и Гешталт психотерапијом и ради као психолог у Музичкој школи „Др Војислав Вучковић", што представља спој њене љубави према музици и психологији.

Песма „Светла" представља њену прву ауторску песму којом најављује и свој први ЕП који је стварала заједно са својим дугогодишњим пријатељима и музичким сарадницима. Данас ће Ана Протулипац бити наша гошћа, разговараћемо о музици и психологији, слушаћемо њене песме или оне на којима је сарађивала са другим колегама.

Уређује и води Ана Вучковић Денчић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом