Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

У празничној емисији „Невидљиви људи“, на дан када је пре осам деценија основан Програм за иностранство Радио Београда, сетићемо се једног од његових утемељивача, песника и есејисте који је припадао надреалистичком покрету, лингвисте и фонетичара Ђорђа Костића.

Непосредно после Другог светског рата, Костић је био главни уредник Програма за иностранство Радио Београда и сарадник у Литерарној редакцији. Увео је лекторску службу и био први председник Савета за језик на Радију и Телевизији.

Шта је било садржано у упутству „Уметност слушања радија“ 1930. године и коме је оно било намењено? Како су рекламирани радио-пријемници крајем двадесетих година прошлог века? Како су били конципирани први конкурси које је расписао Радио Београд, а како је реализован први пренос из Народног позоришта? У серији „Кутак за историјски тренутак“ драмског писца Милоша Милосављевића забележене су и приређене ове звучне вињете пре 35 година.

У рубрици „Кутија за памћење“, дан уочи стогодишњице рођења ликовног уметника, критичара и педагога Стојана Ћелића, емитујемо одломке из разговора које је са њим водио Милош Јевтић за циклус емисија „Гост Другог програма“ 1983. године.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом