Инфлуенсери у науци и култури-немогућа мисија?

У данашњој емисији слушамо белешке са јавног снимања емисије Дигиталне иконе које је недавно одржано у Музеју науке и технике у склопу изложбе „Из века у век", поводом стогодишњице Радио Београда 2.

Тема емисије је "Инфлуенсери у науци и култури - немогућа мисија? Гости Тамаре Вученовић, ауторке емисије Дигиталне иконе били су: Слободан Бубњевић, новинар, физичар и писац, страница Наука кроз причеНаташа Килибарда, научна комуникаторка и дигитална форензичарка, Neuron en vogue, научно-популарна Инстаграм страница, Зорана Карапанџин, филолошкиња, Јутјуб страница Од А до Ж са Жозефином К.

Да ли велики утицај на друштвеним мрежама могу да остваре само познате личности из света филма/музике и они који се баве забавним и такозваним лаким темама? Да ли и наука и култура могу да привуку већу пажњу публике? Како се ''борити'' са стереотипима да су ове области сувише комплексне и тешке (да не кажемо досадне) за комуникацију са ширим кругом корисника? Колико су друштвене мреже помогле/олакшале да квалитетни садржаји из области књижевности и уметности лакше и брже нађу свој пут до свих нас који свакодневно проводимо доста времена онлајн? Како се у ''мору'' садржаја и информација којима смо преплављени изборити за своје пратиоце?

 

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове