Инфлуенсери у науци и култури-немогућа мисија?

У данашњој емисији слушамо белешке са јавног снимања емисије Дигиталне иконе које је недавно одржано у Музеју науке и технике у склопу изложбе „Из века у век", поводом стогодишњице Радио Београда 2.

Тема емисије је "Инфлуенсери у науци и култури - немогућа мисија? Гости Тамаре Вученовић, ауторке емисије Дигиталне иконе били су: Слободан Бубњевић, новинар, физичар и писац, страница Наука кроз причеНаташа Килибарда, научна комуникаторка и дигитална форензичарка, Neuron en vogue, научно-популарна Инстаграм страница, Зорана Карапанџин, филолошкиња, Јутјуб страница Од А до Ж са Жозефином К.

Да ли велики утицај на друштвеним мрежама могу да остваре само познате личности из света филма/музике и они који се баве забавним и такозваним лаким темама? Да ли и наука и култура могу да привуку већу пажњу публике? Како се ''борити'' са стереотипима да су ове области сувише комплексне и тешке (да не кажемо досадне) за комуникацију са ширим кругом корисника? Колико су друштвене мреже помогле/олакшале да квалитетни садржаји из области књижевности и уметности лакше и брже нађу свој пут до свих нас који свакодневно проводимо доста времена онлајн? Како се у ''мору'' садржаја и информација којима смо преплављени изборити за своје пратиоце?

 

Дигиталне иконе Дигиталне иконе

Autor:
Тамара Вученовић

Емисија Дигиталне иконе покренута je 2002. године, а емитује се сваког уторка на таласима Радио Београда 2 од 9 до 10 сати. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње