Наша реч

Емитујемо одломке из разговора Драгослава Симића са Десимиром Тошићем.

Десимир Тошић је рођен 1920. године у Белој Паланци. Био је члан Демократске странке од јесени 1938, још као студент прве године права. За време окупације био је члан Извршног одбора илегалне Демократске омладине. Гестапо га је ухапсио заједно са петорицом његових политичких другова, а после затвора у Београду и логора на Старом сајмишту одведен је на принудни рад у Немачку. У емиграцији проводи време после рата, од јуна 1945, најпре у Француској, а потом у Великој Британији. Био је уредник месечника Наша реч (1948-1990). У Београд се вратио септембра 1990. На првој изборној скупштини Демократске странке 29/30. септембра исте године изабран је за потпредседника Демократске странке. Објавио је дванаест радова из четири области: о националном питању, о проблемима комунистичког режима, о социјалним питањима истог режима (о сељачким радничким задругама и о радничким саветима), као и портрете о историјским и политичким људима у последњих 150 година.

У данашњем Памтивеку емитујемо одломке из разговора Драгослава Симића са Десимиром Тошићем који је снимљен 2007. године.

Емисију припрема и уређује: Снежана Бићанин 

Памтивек

Autor:
Снежана Бићанин

Емисија која ће покушати да афирмише богатство Звучног архива Радио Београда, у коме се чувају занимљиви, ексклузивни снимци стварани током целог једног века, колико траје историја нашег радија. То богатство протоком времена све више добија на вредности. У њему се налазе звучни записи важних историјских догађаја, разговори са најважнијим личностима двадесетог века, стихови у интерпретацији најчувенијих песника. Емисија „Памтивек“ покушаће да упозна слушаоце Радио Београда 2 са неким од тих ретких снимака. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво