Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

Напустио нас је књижевник Лаза Лазић, аутор који је изузетно добро разумео улогу радија у одрастању деце.

 Његова радио-игра „Чиндирија и Чиндиријини снови“ овенчана је првом наградом за најбољу радио-драму 1974. године, а један део свог обимног књижевног рада Лазић је посветио сарадњи са Дечјом редакцијом Радио Београда, посебно популарној емисији „Добро јутро децо“.

У госте нам долази Милица Цветковић, студенткиња Факултета драмских уметности и овогодишња директорка FLUX радија, који ће од 20. до 24. новембра покушати да отвори медијски простор за младе да се изразе на најкреативније начине, да комуницирају о темама које их се тичу и, како кажу, да „заједно праве промене“. Занимљиво, иако је реч о студентском радио-пројекту, кредо младих радио-стваралаца не одступа од основних начела професионалаца у области радија. Зашто је тема коју ће покушати ове године да преиспитају својим аудио-пројектима „Вашар“? Колико им у свакодневном животу значи радио? Како овај традиционални линеарни медиј спајају са новим платформама?

У „Кутији за памћење“ емитујемо одломке из разговора Милоша Јевтића са нашим познатим научником, универзитетским професором и доктором техничких наука Рајком Томовићем. Један од наших највећих роботичара, конструктор прве антропоморфне вештачке шаке у свету, прве аутоматизоване фабрике у Југославији и првог српског дигиталног компјутера, говорио је у емисији „Гост Другог програма" 1975. године.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом