Читај ми!

Франк Буис, Ингеборг Бахман и Гојко Божовић

Гост емисије је француски писац, Франк Буис учесниик овогодишње књижевне манифестације „Молијерови дани".

Његов роман „Ниједне жене син" доживео је велики успех у свету. Франк Буис је аутор више књига за које је добио и бројне награде.

Ингеборг Бахман (1926-1973) рођена је у Kлагенфурту у Аустрији. Студирала је филозофију на универзитетима у Инзбруку, Грацу и Бечу.

Ауторка је књига поезије, кратких прича, есеја, либрета за опере, а радила је на циклусу романа „Начини умирања", од којих је једино први део „Малина", на крају објављен. Бахман се сматра врхунском песникињом њене генерације. Утицала је на многе писце, од Томаса Бернхарда до Kристе Волф. Kњигу Изабраних песама Ингеборг Бахман превела је Николина Зобеница, професор немачке књижевности на Филозофском факултету у Новом Саду.

Издавачка кућа „Архипелаг" обележава петнаест година успешног рада. Основана пре петнаест година, 15. маја, ова издавачка кућа објављује књиге из области српске и светске књижевности, књижевности за децу и младе, филозофије и социологије, психологије, економије... Разговарамо са главним уредником „Архипелага", Гојком Божовићем.

Емисију Читач уређује и води Драгана Kовачевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом