Читај ми!

Како се проучавају диносауруси?

О методама које се користе у проучавањима диносауруса разговарамо са др Драганом Ђурић, музејском саветницом у Природњачком музеју у Београду.

Пре само неколико дана објављена је вест да је у јужној Енглеској описана нова врста диносауруса из групе игуанодона. За описивање нове врсте заслужан је Џереми Локвуд, докторанд који је систематично изучавао колекције костију са острва Вајт у Природњачком музеју у Лондону.

Са нашом саговорницом разговараћемо о томе које је све методе могуће користити у проучавању диносауруса, али и других изумрлих кичмењака. У разговору ћемо одговорити и на бројна друга питања. Како настају фосили? Како се налазе диносауруси и како се препознају њихови остаци? Колико често се описују нове врсте диносауруса? Да ли су остаци диносауруса налажени у Србији и земљама региона?

У редовној рубрици, проф. Момчило Б. Ђорђевић доноси занимљивости из света медицине.

Аутор и водитељ: Томица Мишљеновић

 

Хоћу да знам Хоћу да знам

Autor:
Томица Мишљеновић

Eмисијa „Хоћу да знам“, посвећенa je популарној науци, која ће сваког четвртка од 9 до 10 сати, почев од 1. октобра 2020. доносити преглед вести и занимљивости из света науке, разговоре са истраживачима и одговоре на питања слушалаца. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом