среда, 06. окт 2021, 16:00
Хормонологија, Природа без друштва, Лаж & крађа као пракса
Маја Ракочевић Цвијанов/Сузана Вуксановић, Срђан Вељовић, Зорица Милисављевић
Изложба „HORMONOLOGY Talks and Recognitions" (Хормонологија. Разговори и препознавања) Едите Кадирић и Маје Ракочевић Цвијанов у Музеју савремене уметности Војводине у Новом Саду представља радове ове две ауторке који су настали независно, али који се допуњују у промишљању драстичних биолошких промена које наступају у животу сваке жене током предменопаузе и у менопаузи.
Серија скулптура, цртежа и анимација, обухвата, на изразито сензибилан начин, женску осетљивост, која је ретко виђена у јавном животу и уметничком свету уопште. Чућемо ауторку Мају Ракочевић Цвијанов и кустоскињу изложбе Сузану Вуксановић.
Изложба „Природа без друштва" Срђана Вељовића у Новој галерији савремених уметности у Београду обухвата фотографије „настале манипулацијом при фотографисању, вишеструким експонирањем; одвајањем слике од мотива који она представља, раскидањем везе, апстраховањем, процес производње и рецепције фотографске слике постаје изразито субјективан".
О својим радовима, о мотивима и посебно техно-култури, говориће аутор.
Гете-институт (Goethe-Institut Belgrad) у Србији негује дугорочни пројектни формат рада са младим уметницима и научницима. У току је трећи део платформе Следећа генерација који носи назив Неједнакост као пракса, који следи након двогодишњих радионичарско-експерименталних модула Науспех као пракса и Лаж & крађа као пракса. Уметнички директор је Дарко Драгичевић, аутори концепта су он и Зорица Милисављевић, која је и менаџер пројекта и са којом ћемо се осврнути на заокружење недавно завршеног дела Лаж & крађа као пракса: „Намера нам је да се аналитички приближимо теми Лаж & крађа као пракса, и то доводећи је у везу са разноврсним друштвено-политичким и културним чиниоцима."
Емисију уређује и води Мирјана Боба Стојадиновић.
Насловну слику потписује Material Core icons by Google
Коментари