Читај ми!

Александар Цветковић

Гост Клуба 2 је сликар Александар Цветковић.

Један од најеминентнијих уметника наше савремене ликовне сцене, некадашњи члан легендарне групе „Силуете" и бајкер, већ 35 година живи у банатском селу Шумарак, где је са породицом створио амбијент који не напушта радо. После десет година проведених у Њујорку и боравка у Београду, ипак се одлучио за живот крај Дунава, где је уз природу, риболов и бројне пернате животиње које гаји, пронашао мир и тишину за стварање. У Београд не одлази јер, како каже, нема више његове екипе пријатеља, новинара, музичара, књижевника, сликара, са којима је проводио време у „бермудском троуглу".

Иако је најсрећнији када је за штафелајем, прва љубав му је музика и ужива у наступима по селима јужног Баната и Београду са својим бендом, који носи име по певачу из Енглеске Малколму Бриџеру. Поносан је што је завршио Академију и помало жали јер више нема професора који су били ауторитети као Стојан Ћелић, Цуца Сокић, Недељко Гвозденовић, Раденко Мишовић, Мића Поповић, који Цветковићеву суштину учешћа у историји српске уметности 20. века карактерише као „истраживачки став".

Александар Цветковић је рођен 1947. године у Алексинцу. Приредио је више од 60 самосталних изложби и учествовао на бројним ликовним манифестацијама. Добитник је многих престижних награда, а издвајају се прве награде Октобарског салона 1977. и 1988, Златна палета 1985, награда Политике из Фонда Владислава Рибникара 1990. године.

У Клубу 2 о припремама за самосталну изложбу 6. октобра у београдској галерији УЛУС, неисцрпној теми „Алегорија на грчке митове", „Силуетама", Београду, Њујорку, уз музику Вилија Нелсона, Џонија Кеша, рок и блуз.

Емисију уређује и води Тања Живковић.

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње