Читај ми!

Еколошки магазин

Не разбијај лепоту да би видео шта је унутра

Чекајући ветар

Autor:
Александра Вукићевић

Еколошки магазин који се бави односом човека и животне средине, човека и природе. Емитује се недељом од 8 до 10 сати. [ детаљније ]

Градски парк је за Вршчане много више од зелене површине. Са историјом дугом више од двеста двадесет година, одавно је постао идентитет. Некада је била ствар ентузијазма, па и престижа, да богатији људи, који су путовали, доносе из далека ретке и егзотичне биљке и идеје за занимљиве мобилијаре. У њему су одржавани концерти, Васко Попа га је опевао, а нема Вршчанина кога парк није везао успоменама. Сада еколошка удружења и грађани морају својим потписима да приволе институције да ураде оно на шта се чека две деценије - да зауставе пропадање.

Стручњаци из различитих области везаних за заштиту животне средине, они који не ћуте пред проблемима, а знањем могу да помогну, решили су да свом гласу дају артикулисаност и тако је настала НЕА - Национална еколошка асоцијација.

Србија данас на скоро педесет локација „Заврће рукаве", у великој акцији чишћења коју организују Еко стража и Trash hero.

Своје предлоге за Црни и Зелени лист даће Бранко Росић, новинар Недељника и Божидар Андрејић, новинар Данаса.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.    

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом