Контрапункт

Гост емисије "Контрапункт" је др Вишеслав Симић, професор на Универзитету Текнолохико де Монтереј у Мексику.

Повод за његово гостовање је предавање на тему „Спољна политика латиноамеричких држава - могућности упркос Монроовој доктрини", одржано у организацији Међународне летње школе латиноамеричких студија и Удружења хиспаниста Србије, у Установи културе Стари град у недељу.

Проф. др Вишеслав Симић на Универзитету Текнолохико де Монтереј предаје геополитику, међународне односе, религије и савремени свет, питања Блиског истока, Северне Америке, а предаје и неколико предмета у школи за бизнис, који се тичу преговарања и решавања конфликата, регионалне сарадње и развоја, државне управе и политике.

Неколико година био је тренер екипи за дебате универзитета која је постигла веома запажене успехе на светском нивоу и то на енглеском језику. Радио је у Америци, Јапану, Аргентини, Грузији и Русији. Својеврсни је амбасадор нашег народа у дијаспори и аутор многобројних награђених студија и историјских романа.

Аутор емисије је Биљана Ђоровић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом