Знакови

Марчело Фоа "Господари медија", Clio, Београд

Београдска издавачка кућа Clio прошле недеље промовисала је књигу "Господари медија", издату у едицији "Мултимедија".

Промоцији у Културном центру Београда присуствовали су проф. Мирољуб Радојковић, новинари Љиљана Смајловић, Драгољуб Жарковић, преводилац и новинар Марин Павић и аутор, Марчело Фоа.

У књизи "Господари медија" Фоа анализира феномен "спиновања" као феномен савремене комуникације и спин докторе као особе или организације који путем медија спроводе оно што од њих наручиоци, превасходно власт, захтевају, без обзира на истину и професионалну етику.

Књига осветљава позадину многих историјских догађаја, од атентата на председника Кенедија до рата у Сирији, открива технике и трикове којима се служе медијски експерти и уједно нуди историјски приказ развоја феномена спина, од Бернајса с почетка XX века до наших дана. За српско издање књиге, а захваљујући познанству с преводиоцем, Марином Павићем, Фоа је дописао читаво поглавље које се бави примерима медијске манипулације током ратова на простору бивше Југославије, креираним у великим америчким PR агенцијама.

Гост Знакова биће Марин Павић, преводилац и новинар.

Уредник и водитељ Знакова: Сава Ристовић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом