Чекајући ветар

Еколошки магазин

Нема живота без сунца, али живот са њим захтева опрез. Често слушамо о озонском омотачу и рупама које се шире или смањују - у зависности од људског утицаја. Бечка конвенција и Монтреалски споразум терају земље на ограничено коришћење или потпуно избацивање штетних гасова. Шта радимо себи и планети стварајући ефекат стаклене баште; како изгледа сунчев омотач; да ли су креме са заштитним фактором подвала фармацеутске индустрије, а како сунце утиче на наше очи?

Тонери су свуда око нас - штампачи, копири, факсови - свуда их има. Оно о чему не размишљамо, а велики је проблем, јесте чиме штампамо и где то завршава када га потрошимо? О томе говори Тони Гоља, председник Удружења ласер тонер рециклера Србије.

Управљање отпадом код нас је уређено само на папиру - законом донетим 2009. године. Како се третира опасан медицински отпад у појединим здравственим установама и зашто не вреде прописи кад не постоји воља - чућете Ивану Крговић, председницу Удружења РедАкција.

Богат и разноврстан биодиверзитет нам је дат за џабе, прстом смо мрднули утолико што смо пописали заштићене врсте, што би се рекло - пише свашта и на тараби, па није тако. Зашто се птице немилице лове да задовоље отмен укус богатих суседа и да у ресторану могу да наруче паштету од славујевих језика? О ситуацији и предлозима решења, говори орнитолог Воислав Васић, из Удружења Школа за опстанак.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом