понедељак, 28.04.2014, 15:00 -> 16:47
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Нада Маринковић Радовановић и Јасмина Зец
Културни кругови: Арс сонора
У првом делу емисије информисаћемо вас о актуелним културним догађајима.

Autor:
Група аутора
Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]
Присуствоваћемо додели награде "Димитрије Митриновић" у Српском књижевном друштву, говорићемо о изложби "Уметност и власт" у Галерији Mатице српске у Новом Саду, а разговараћемо и са Немањом Калезићем, координатором пројекта 1914. - 1918. у оквиру Europeane.
Тематски блок Арс сонора обележиће концерти наших познатих пијаниста, Александра Маџара, који је наступио са Симфонијским оркестром РТС под управом Бојана Суђића, и Кемала Гекића. Приказаћемо концерт Београдске филхармоније са Александром Ситковецким, који се представио у двострукој улози - као солиста и као диригент, као и концерт познатог британског вокалног ансамбла специјализованог за барокну музику, I Fađolini, који је одржао концерт у оквиру Новосадских музичких свечаности.
Уредница и водитељка темата је Јасмина Зец, а Културних кругова Нада Маринковић Радовановић
Коментари