Mузичка плетеница

Плетеница прича о музици и музичарима који су забављали наше старе пре неколико деценија, па чак и пре читавог века. Открићемо, поред осталог, ко је била прелепа Анђелија из песме "Анђелија воду лила".

Уметник у фокусу овог викенда је Адан Милутиновић, познат под два надимка, Шамовац и Вилсон.Био је први инструменталиста на фрули који је тај инструмент ,као професионални музичар, увео у оркестар. Портрет у Музичкој плетеници биће посвећен још једном фрулашу, Тихомиру Пауновићу.

Пратите нас и као подкаст, користећи ваш омиљени подкаст програм или интернет прегледач. 

Радио Београд 1, недеља, 14.05

 

 

Музичка плетеница Музичка плетеница

Autor:
Ненад Камиџорац

Мелодија, хармонија и ритам представљају «триест» сваке музичке форме, самим тим и народне музике која је, у оставштини, углавном стицала форму варошке музике јер је најчешће звучно бележена тек у градовима где су је изводили познати инетрпретатори којима је пружена шанса да наступају на Радио-програму или снимају тада популарне плоче на 78 обртаја. [ детаљније ]

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса