Читај ми!

Шта је циљ увођења пореза на угљен-диоксид од 2026?

Србија од јануара уводи национални порез на угљен-диоксид од четири евра по тони. То ће регулисати два закона- о порезу на емисије гасова са ефектом стаклене баште и о порезу на увоз угљенично интензивних производа. Истовремено, од Нове године и Србију и земље региона обавезује и наплата европског пореза за загађиваче познатог као систем СВАМ.

У средишту пажње У средишту пажње

Autor:
Редакција магазинског програма

Свакога радног дана емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]

Шта је циљ увођења пореза на угљен диоксид? На шта ће порез највише утицати? Да ли ће се на тај начин смањити утицај климатских промена?

Гост емисије је Жељко Марковић, енергетски консултант из Савеза енергетичара.

Уредник : Оливера Симић Милошевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом