Читај ми!

Рукометаш Ненад Пуљезевић

Гост 639-те емисије је рукометаш Ненад Пуљезевић. Бранио је до 40-те. Са „вечитим ривалима“ освојио је по титулу државног првака, а са Ловћеном био два пута првак и једном освајач домаћег Купа. Са репрезентацијом освојио је бронзану медаљу на Светском првенству у Француској 2001. године, а као репрезентативац Мађарске био је на по два Светска и Европска првенства. У 38-ој години био је најбољи голман Бундес лиге, а у Сегедину, иако странац, био је капитен. Неостварен сан му је да учествује на Олимпијским играма. Његова жеља је да то оствари као тренер.

У емисији ће, између осталог, говорити о томе како је постао голман и старијим голманима од којих је учио. Зашто му је идол кошаркаш Мајкл Џордан? О свом матичном клубу БАСК-у и значају професора др Владимира Копривице на његово схватање спорта. О генерацији Црвене звезде у коју је дошао као 17-годишњак и утицају три године старијег колеге Дејана Перића. Како се пре 30-ак година, у време оскудних информација, припремао за противничке екипе и играче? О чувеној финалној утакмици плеј-офа Државног првенства са Партизаном у пролеће 1993. године. Како је прихватао победе и поразе? Зашто је, иако капитен Црвене звезде, прешао у Партизан, и разлозима повратка међу црвено-беле после две сезоне? На који начин су санкције 90-их у такмичарском смислу утицале на његову генерацију? О сарадњи и у Црвеној звезди и државном тиму са прослављеним тренером Зораном Тутом Живковићем. О освајању бронзане медаље на Светском првенству у Француској 2001. године и тадашњем селектору Браниславу Покрајцу. Како је постао репрезентативац Мађарске? О учешћу у телевизијским квизовима…

Аутор: Мирослав Нешић.
Радио Београд Први програм од 16 до 17 часова.

 

 

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом