Читај ми!

Роми и Ромкиње и даље изложени системској дискриминацији

Поводом Светског дана борбе против расизма, Иницијатива А 11 упозорава да су Роми и Ромкиње у Србији и даље најчешће жртве дискриминације, говора мржње и расно мотивисаног насиља, које често остаје без санкција.

У оквиру пројекта „Креативност без граница”, у Месној заједници Видовданско насеље одржане су уметничке и ликовне радионице намењене деци и младима из новосадског ромског насеља Велики рит.

У Загребу је организован Међународни научно-стручни скуп „Ромско (обичајно) право: ромске правне традиције и културе“. На конференцији је уз присуство домаћих и међународних стручњака, усвојена „Загребачка резолуција“ која у 10 тачака позива на унапређење правног положаја ромске заједнице.

Емисију припрема и води Уна Бериша.

 

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса