Срећан Никољдан!

Слављење Светог Николе је од давнина велики празник, у ком, како кажу, једна половина Србије слави, а друга половина – иде на славу. Име овог великог свеца носи и преко 1300 православних храмова, а слави се сада, на можда и свим меридијанима – свуда где живи наш народ. Говорићемо вечерас о слави Светог Николе, са др Весном Марјановић, етнологом, која је и сама свечар на Никољдан.

Максим Мудринић из Сивца је најстарији гајдаш у Војводини. Увелико у осмој деценији живота, и даље увесељава народ представљајући војвођанске гајде и умешност свирања на њима, дуже од пола века. Разговарамо о тајним својствима овог традиционалног инструмента.

Уредница и водитељка, Ружица Зоркић Радичевић.

 

Вечерас заједно

Autor:
Уредник редакције Ружица Зоркић Радичевић

Емисија магазинског типа која се емитује сваког петка од 21 час. Настала је 8. маја 1970. године с намером да одржава контакт с нашим људима који, како се наводи и у шпици емисије, „живе и раде далеко од родног краја“. Данас је емисија, осим дијаспоре, окренута и Србима у региону. [ детаљније ]

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове