Како искористити вештачку интелигенцију у медицини?

Примена вештачке интелигенције већ је донела промене у многим областима, а готово да су несагледиве могућности које се отварају у смислу добробити за друштво, али и сваког од нас. Највише се очекује од њене примене у медицини, јер би то могло да унапреди систем здравства и лечење пацијената. О примењеној вештачкој интелигенцији у медицини и здравству разговараћемо са проф.др Чедомиром Вучетићем, ортопедским хирургом и инжењером Владимиром Брусићем, професором рачунарства на Универзитету Нотингем Нингбо у Кини.

Климатске промене све значајније утичу на воћарство и често се, када се о њима говори, мисли на глобално загревање, високе температуре, благе зиме и јарка лета, али изазови су још бројнији и комплекснији. Управо то је била тема прошле седмице одржаног конгреса воћара и виноградара Србије, а каква је перспектива ових грана сазнаћемо у разговору са професорком Пољопривредног факултета Зорицом Ранковић Васић.

На Европском првенству за мале федерације одржаном пре две седмице у Летонији, бриџ репрезентација Србије освојила је златну медаљу. Тако Србија, ни трећу годину за редом, не силази са победничког постоља, па се с разлогом може размишљати о томе да ли се нешто озбиљно мења у српском бриџу. Саговорник нам је капитен бриџ репрезентације, Вељко Вујчић.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом