Читај ми!

Врућина усијала телефоне Хитне помоћи

Колапси, повређивање и алкохол најчешћи су разлози за позив Хитној помоћи у овим врелим данима. Организам сваког од нас тешко се адаптира на ово време, па се број интервенција Хитне помоћи вишеструко повећао. Како раде у време врелине, ко се најчешће јавља и где најчешће интервенишу, о томе разговарамо са др Данијелом Јевтић, лекарком Хитне помоћи.

Градови су велики сакупљачи топлоте, посебно у летње време. Овај феномен има различите последице, пре свега по јавно здравље и животну средину. У густо насељеним местима последњих деценија настају такозвана топлотна острва, делови града са вишом температуром. Климатско-урбанистички феномен топлотног острва проучава доцент Архитектонског факултета у Београду Иван Симић. Он је направио мапу топлотних острва у главном граду и за Магазин говори о балансу густо насељених средина и потреба за зеленим оазама.

У Србији има око два милиона паса, а опасним се сматра око 800, углавном питбул теријера и стафордског теријера. Ове расе највише и нападају људе, неретко са смртним исходом. Последњи случај десио се јуче у Новом Саду, када је питбул усмртио човека са којим је живео. Пас је успаван, а власник притворен под сумњом да је починио тешко дело против опште сигурности. Овакви и слични случајеви отварају питања агресивних раса, њихове природе и суживота са човеком, одговорног власништва и превентиве. Одговоре нуди Сања Радосављевић из организације Анимал рескју Србија.

Уредник и водитељ: Ана Томашевић

 

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи