Читај ми!

Иновативни лекови - стандард у терапији 21. века

Колико улажемо у иновативне лекове и да ли је то довољно у односу на регион? Шта је иновативна терапија и зашто је важна за лечење тешких и до недавно неизлечивих болести, упркос високој цени? Према подацима Европске федерације фармацеутске индустрије и националних асоцијација, Србија је и даље на зачељу по доступности иновативним лековима, иако је последњих година дошло до веће набавке тих медикамената.  Од 2017. године РФЗО је на Листу лекова уписао 80 иновативних лекова за различита обољења (онколошка и хематолошка, мултиплу склерозу, псоријазу, хепатитис Ц, срчану инсуфицијенцију, дијабетес), од којих је прошле године набављено 26. Али, то још није довољно.


Колико улагања је, минимално, потребно да достигнемо европси просек и колико смо далеко од постизања циља да сваки пацијент добије потребан иновативни лек? По чему се данашњи начин лечења тешких обољења разликује од досадашњег? Одговоре тражимо од др Бојана Тркуље, директора Удружења произвођача иновативних лекова ИНОВИА.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Радио Београд Један, 17:05.

 

У средишту пажње У средишту пажње

Autor:
Редакција магазинског програма

Свакога радног дана емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи