Читај ми!

Будућност студирања

Студирати и бити студент у нашој традицији дуго је представљало изазов и част. Студент је био синоним за прогрес, знање, слободу. Тако је било више од века, откад су први српски младићи, а потом и девојке почели да одлазе на познате европске универзитете, али и да се враћају. У последњих неколико деценија, перманентне реформе високог образовања промениле су и начин студирања и позицију студента, али и његову улогу у друштву. Данашњи Међународни дан студената прилика је да о томе разговарамо. Гости су Ана Грчић, студент проректор БУ и Момчило Жикић, генерални секретар Студентског парламента БУ.

Легенда о Мосаду, обавештајној служби мале државе, велика је готово као и приче о америчкој Централној обавештајној агенцији, руском КГБ-у и британском МИ6. У пожару јеврејско- палестинског сукоба, епизода о Мосаду, његовој улози, промашајима, или можда плановима, једна је од најважнијих за разумевање актуелног рата па и његове перспективе. О томе разговарамо са стручњаком за безбедност Борисом Кршевим.

Срби у Северној Македонији су присутни. За једне су статистичка грешка. За друге, симбол и сведочанство вековног присуства у долини Вардара. Историја Срба у Македонији је дуга, али будућност је неизвесна. Како о томе данашњи Срби размишљају, чему се надају, у теми Магазина истражује Наташа Аћимовић.

У данашњој емисији књижевна критичарка Драгана Ковачевић препоручује две публицистичке књиге - " Свет- породична историја" Сајмона Сибага Монтефјора и "Краљице ратнице и тихе револуционарке: Како су и жене изградиле свет" Кејт Мос

Уредник и водитељ: Ана Томашевић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом