Читај ми!

Филм „Бранко“ на Фестивалу „Ake Dikhea“

Гост Света Рома је Хамзе Битићи, директор регионалног ромског филмског фестивала „Ake Dikhea“, који ће ове године по седми пут бити одржан од 23. до 29. октобра у Берлину. Говори о филму „Бранко“, који је посвећен Браниславу Ацковићу из Смедерева.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Бранислав Ацковић је своје логорске дане провео у београдском логору Старо Сајмиште. Његова прича је мајсторски преточена у седмоминутни анимирани филм који је режирао Хамзе Битићи.

Емисију припремили и воде Уна Бериша и Драгољуб Ацковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом