Како млади у Србији виде дискриминацију?

Новоосновани Центар за праћење расистичког и дискриминаторног третмана Рома у Немачкој прошле године је забележио 621 случај, укључујући један инцидент екстремног насиља, 17 случајева физичког напада, 11 претњи и четири случаја материјалне штете. Више од половине случајева који су забележени односе се на дискриминацију.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Центар за слободне изборе и демократију спровео је истраживање међу младима старости од 15 до 30 година које је показало да млади у Србији доминантно мисле да одређена дискриминација постоји у нашем друштву и да су особе са инвалидитетом и Роми најдискриминисаније групе.

Емисију припрема и води Гордана Нешовић.


Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом