Читај ми!

Млади из дијаспоре - у Србији

Вечерашњу емисију ћемо посветити, највећим делом – младима.

Доносимо вести са кампова за децу и младе из дијаспоре који се овог лета одржавају диљем Србије – главни покровитељи и организатори су Управа за сарадњу са дијаспором и Србима у региону и министарство без портфеља – задужено за дијаспору.

Млади чланови КУД „Равна Гора“ из Аустралије су током јула месеца боравили и наступали у Србији, Републици Српској и Црној Гори – а предстојећег викенда ће учествовати на Фестивалу – великом скупу Срба који живе у Сиднеју.

Представићемо и студенте из Београда који су покренули апликацију за помоћ нашим људима у иностранству. Гошћа нам је и Ивана Ђорђевић, власница и уредница српских новина у Канади.

Уредница и водитељка, Ружица Зоркић-Радичевић.

Вечерас заједно

Autor:
Уредник редакције Ружица Зоркић Радичевић

Емисија магазинског типа која се емитује сваког петка од 21 час. Настала је 8. маја 1970. године с намером да одржава контакт с нашим људима који, како се наводи и у шпици емисије, „живе и раде далеко од родног краја“. Данас је емисија, осим дијаспоре, окренута и Србима у региону. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом