Читај ми!

Помоћ Ромима угроженим поплавама

Током прошле недеље је у поплавама оштећено на хиљаде домаћинстава и насеља а ванредна ситуација је на снази у 56 градова и општина. Угрожена су и ромска насеља у околини Прокупља, Ниша, Јагодине, Ћуприје, Крагујевца… Стална Конференција ромских удружења грађана формирала је Штаб Лиге Рома за ванредне ситуације и позвала становнике свих угрожених ромских насеља и домаћинстава да им се јаве.

Са нашим вечерасњим гостом Османом Балићем, директором Сталне Конференције ромских удружења грађана – Лига Рома, разговарамо о помоћи угроженима у поплавама и како ће настала штета бити санирана.

У другом делу емисије представљамо националне стратегије за инклузију Рома у Белгији, Француској и Италији.


Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом