Читај ми!

Обележена годишњица "крвавог јануара" у  Банату

У јануару 1942.године, у Банату је почињен један од најсвирепијих злочина током Другог светског рата. Полагањем цвећа и одавањем почасти страдалима код споменика на Житном тргу у Зрењанину обележена је 81. годишњица од ових трагичних догађаја. Тог, 9, јануара, познатог и као "крвави јануар", страдало је око 150 грађана, медју њима и тридесет - српске и ромске националности, заробљених у рацијама током јесени 1941. године.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Музеј ромске културе са седиштем у чешком граду Брно објавио је да ће током ове године бити отворен Меморијал Лети на месту где се током Другог Светског рата налазио концентрациони логор у којем је страдао велики број Рома.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом