Новак у полуфиналу

Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале тениског турнира у Аделејду, пошто је данас био бољи од Дениса Шаповалова у два сета, било је 6:3, 6:4. Његов ривал у наставку такмичења биће Рус Данил Медведдев, који је јутрос савладао Качанова, такође у два сета, 6:3, 6:3. У другом полуфиналном дуелу снаге ће одмерити Корда и Нишиока.

Кошаркаши Партизана савладали су Монако 100:80 у мечу 17. кола у "Штарк" арени. Црно-бели су, тако, нанизали четврти евролигашки тријумф. Партизан је, пред крцатим трибинама, дошао до најубедљивије победе у сезони, ако се узме у обзир да је противник један од три тима на деоби првог места. У наредном колу Партизан гостује Макабију, против кога је славио у београдском сусрету на старту сезоне.

Кошаркаши Црвене звезде гости су тима Валенсије у утакмици 17 кола Евролиге. Црвено-бели су као гости савладали Сплит са 72:63 у мечу 13. кола АБА лиге и победом почели нову годину, па намеравају да наставе у том ритму и на овом гостовању. Вечерашњи дуел ће бити и својеврсни дерби средине табеле јер је Звезда тренутно десета са скором 8:8, док је Валенсија на 12. позицији са 7 победа и 9 пораза. Утакмица Валенсије и Црвене звезде почиње у 20.30 часова.

Бранислав Крца Ракић, дугогодишњи уредник Спортске рубрике `Политике експрес`, ФИДЕ мајстор и истакнути публициста, најављује своје ново, једанаесто по реду остварење. Књига `Каиса у Београду` објављена је као омаж чувеном турниру `Инвестбанке`, који је, током шест година одржавања, окупљао највећа имена светског шаха. Промоција овог издања очекује се ускоро у Ракићевом родном Ваљеву, уз уважене госте из света древне игре на 64 поља.

Толико из света спорта у овом, скраћеном издању предпразничног издања `Спортског журнала` Радио Београда 1. У реализацији емисије учествују Жарко Бован, Дејан Булајић и Весна Гемовић.