уторак, 31. мај 2022, 00:06
Међу световима свет
Лични налози на друштвеним мрежама су нека врста наше интернет презентације. Ту објављујемо како изгледамо, како смо расположени, који филм је оставио јак утисак на нас, где смо били, шта смо јели, исказујемо ставове, ишчекујемо лајкове и потом их пребројавамо.
Да такав, мада најчешћи, начин употребе друштвених мрежа није једини видимо и по бројним лажним и анонимним профилима. Пракса показује да се шифрована корисничка имена користе углавном за негативне и насилне коментаре, изнуде, преваре и друга понашања која се сматрају друштвено неприхватљивим, а за која би особа нескривеног идентитета вероватно на неки начин била кажњена.
У зависности од друштвене мреже - да ли је реч о Фејбсуку, Твитеру, Инстаграму, Тик Току - можемо неформално квалификовати "сматраче", позере, фенсере, филмофиле, хуманитарце, активисте, тролове, ботове и ине.
Како и колико наше постојање на друштвеним мрежама може утицати на наш живот ван њих? На који се начин лажно представљање рефлектује на наше понашање ван интернет простора? Како нам садржаји са друштвених мрежа граде став и шта су последице формирања "балона" унутар ког су само наши истомишљеници? Како се изборити са салвама негативности на интернету, а због чега нам се, са друге стране, коришћењем друштвених мрежа повећава ниво окситоцина у крви? Да ли су нам мреже обогатиле или осиромашиле друштвени живот?
Наша гошћа биће доктор Татјана Миливојевић, филозоф и психотерапеут. Она је и професор на Високој школи социјалног рада у Београду.
У другом сату слушаоци у директном програму или путем Инстаграм странице емисије могу поставити питање гошћи у вези са темом.
Аутор и водитељ је Милица Ђилас.
Autor:
Група аутора
Сваке ноћи, од поноћи до четири ујутру, са слушаоцима ће бити водитељи и гости у студију, а из ноћи у ноћ разликоваће се и концепт програма, тако да ће слушаоци моћи да изаберу ноћ која највише одговара њиховом укусу, било да желе да слушају оперу или их интересује технологија. [ детаљније ]
Коментари