субота, 09. апр 2022, 10:05
Насиље деце над старијим родитељима
Зашто су синови и кћерке насилни према старијим родитељима? Ко су веће жртве, мајке или очеви? Зашто се о насиљу деце над родитељима још увек мало говори јавно и има ли решења за овај проблем? О томе ћемо сазнати више од проф. др Милане Љубичић са Филозофског факултета у Београду, ауторке студије "Насиље деце над родитељима".
Студија „Насиље деце над родитељима", у издању Института за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду, је веома корисна и упозоравајућа. Професорка Љубичић наводи да је "највећи број породица у којима се дешава насиље деце над родитељима добростојећи" и да материјално често "уплиће" прсте и ремети породичне односе, али да постоји и низ других ризико-фактора због којих деца дигну руку на оца и мајку.
У рубрици за медицину ћемо најавити почетак пролећног Фестивала здравља, ове године као Каравана здравља, који у подне почиње у Ада молу у Београду. На манифестацији ће се окупити лекари, фармацеути, нутриционисти и фитотерапеути. На штандовима ће за посетиоце бити организовани бесплатни превентивни прегледи, а директорка Фестивала здравља др Мирјана Мићовић ће, у нашој емисији, представити главне садржаје данашњег Каравана.
Минуте за културу смо резервисали за поставку слика Милоша Шобајића "Шобајић - ТРАГ". Изложба је отворена пре неколико дана у Заводу за проучавање културног развитка у Београду. Чине је слике у комбинованој техници и уља на платну, радови нашег сликара из приватних колекција.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Драган Димић.
Радио Београд Један, 10:05.
Насловна страница - проф. др Милана Љубичић (Фото/М. Стојадиновић)
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари