Читај ми!

За одлазак у пензију се припремамо још у младости

Да ли је одлазак у пензију животна прекретница са позитивним променама или почетак депресије и социјалне смрти? Зашто је важно да се припремимо за крај радног века и добро осмислимо вишак слободног времена? Како пензионерски дани могу да донесу бољи квалитет живота? И зашто мушкарцима теже пада одлазак у пензију него женама?Одговоре ћемо потражити од психолога у пензији Бранке Кордић.

У минутима за здравље ћемо говорити о омикрон соју вируса корона, његовом брзом ширењу, али и блажој клиничкој слици која је, можда, наговештај краја пандемије ковида 19. О ефектима вакцинације и јачању имунитета у борби против новог соја корона вируса  за нашу емисију ће говорити нишки имунолог др Борислав Каменов.

Рубрику радио-портрет ћемо посветити недавно преминулом Василију Васи Белобрковићу, почасном председнику Градске организације пензионера Београда, оснивачу и почасном председнику Покрета трећег доба Србије и Олимпијаде спорта здравља и културе старије популације. Васа, како су га звали пријатељи и сарадници, је учинио  много на унапређењу положаја пензионера Србије. Памтићемо га по ведрој нарави, благом осмеху и доброти за друге.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 10:05.

 

 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом