уторак, 28. сеп 2021, 00:06
Међу световима свет
Готово да у сваком колективу постоје људи које бисмо назвали радохоличарима. То су врло савесне и одговорне особе, које, на пример, одговарају на пословне мејлове и у ситне сате, јер се најчешће за њих посао не завршава у канцеларији. Радне задатке односе у своје домове и посвећују им се све док им савест није потпуно мирна или док не дођу до граница издржљивости. Неки ни тада не престају са исцрпљивањем - у Јапану је установљен синдром кироши - смрт од прекомерног рада.
Међутим, да ли су радохоличари само запослени људи или то могу бити и ђаци и домаћице које непрестано брину о кући? Која је разлика између марљивости и опседнутости радом? Шта је у корену радохолизма - нагон за преживљавањем, потреба за контролом, жудња за новцем, жеља за прихватањем и потврђивањем? Да ли се радохоличари затрпавају послом због сталног бега из других сфера живота? Како бити у љубавном или неком другом односу са радохоличаром? Како свести посао и рад на оптималну меру?
Одговоре на ова и друга питања даје наша гошћа, психолог и директор Центра за примењену психологију Друштва психолога Србије Снежана Милутиновић.
Други сат је посвећен укључењима слушалаца који у програму могу поставити питања нашој гошћи.
Аутор и водитељ је Милица Ђилас.
Autor:
Група аутора
Сваке ноћи, од поноћи до четири ујутру, са слушаоцима ће бити водитељи и гости у студију, а из ноћи у ноћ разликоваће се и концепт програма, тако да ће слушаоци моћи да изаберу ноћ која највише одговара њиховом укусу, било да желе да слушају оперу или их интересује технологија. [ детаљније ]
Коментари