Читај ми!

Да ли је продужење животног века само сан или може бити стварност?

Један од разлога великог отпора  вакцинацији у многим земљама, па и у Србији, је кратак период у којем су нова цепива могла бити тестирана. Већина људи не зна да је рад на ДНК и РНК вакцинама почео још 90-их година, да је технологија увелико освојена и да се провере обављају неупоредиво брже него раније. Примена вакцина против КОВИДА 19, очигледно је дала резултат, али се и даље интензивно ради на новим генерацијама вакцина које би нас у потпуности и дуготрајније заштитиле од било каквих мутација вируса. На томе ради и тим швајцарских стручњака у којем је и наш научник Владимир Цмиљановић.

Недавно је објављено да је милијардер Џеф Безос, одлучио да уложи новац у Истраживачку лабораторију у Кембриџу која ради на проналаску технологије која би могла да продужи животни век човека. О томе да ли такви експерименти служе да побољшају квалитет живота богатих појединаца или од њих може имати користи целокупно човечанство, разговараћемо са др Мимом Фазлагић, гинеклогом и специјалистом медицинске генетике.

Није чест случај да се предузетници заинтересују да у свој  бизнис укључе почетнике. Добар осећај одвео је једног узгајивача препелица у Футог у тамошњу Пољопривредну школу и ту се зачела сарадња. Поклонио им је јаја и инкубаторе са идејом да дјаци већ сад вежбају и науче посао. До те школе није дошао случајно, јер је она већ неко време прави пример како се развија предузетнички дух и иновативност младих људи. Саговорник нам је професор ветеринарских предмета Горан Милошев, један од најзаслужнијих за неговање оваквог приступа у настави.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње