Љиљана Петњарић, атлетичарка

Гошћа 405. емисије је атлетичарка Љиљана Петњарић. Крајем шездесетих била је једна од најбржих спринтерки Европе. На јуниорском Првенству Европе у Одеси 1966. освојила је златну и сребрну медаљу. Као сениорка освојила је сребрну и бронзану медаљу на континенталним шампионатима. Трострука је шампионка Југославије и Балкана и вишеструка државна рекордерка. Каријеру је завршила већ у двадесет првој години.

У емисији ће између осталог говорити: због чега је изгубила трку од Милке Бабовић, иако је имала убедљиво воћство? Како су реаговали љубитељи атлетике у Грчкој после њеног двоструког тријумфа на Балканијади? Како су пре више од пола века обављане допинг контроле на великим такмичењима? О наградама на атлетским митинзима. Због чега није учествовала у завршној церемонији предаје штафете Титу поводом Дана младости? О занимљивостима са путовања у Непал и Бразил.

Аутор Мирослав Нешић.

Радио Београд Први програм од 16 до 17 часова.

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]