Окупљања на васкршњим литургијама - да или не?

Српска православна црква обратила се властима молбом у којој тражи привремени прекид забране кретања на Васкрс. Међу грађанима, пођеднако верницима и онима који то нису, чују се опречни ставови тим поводом, а као најчешћи аргументи против истичу се они да је пре два дана и базилика Светог Петра у Ватикану била празна, да ће предстојећи Рамазан протећи без традиционалних окупљања и да је отказано ходочашће у Меки, да и Пасха код Јевреја протиче такође у самоизолацији... празнична богослужења су отказана и у Грчкој и у Русији.

С друге стране, известан број верника Српске православне цркве не види ниједан разлог зашто би Васкршња литургија била одржана без њиховог присуства у храмовима уздајући се баш у веру као штит чак и од заразних болести и не увиђајући разлику између присуства због рада у фабрици и оног на богослужењу. Какво је ваше мишљењe о овој актуелној теми, питаћемо вас у нашем и вашем "Питању јутра".

И даље пратимо све најважније догађаје у вези са борбом против ширења епидемије вируса корона у нашој земљи, а вашој пажњи посебно препоручујемо почетак истраживања Катедри за социологију на Филозофском факултету у Београду и Нишу о променама у породичном животу током епидемије и ванредног стања; затим, представљање прве домаће кабине за дезинфекцију чији ће први примерци ових дана већ бити испоручени здравственим установама; још једно истраживање и његове резултате о променама на тржишту рада и у привреди због ширења вируса и борбе са њим, као и "Ризницу игара за децу и одрасле" које се не играју преко компјутера те нови конкурс Дечијег културног центра Београд за најлепшу фотографију јајета-чуваркуће у којем могу да учествују сва деца из наше земље и из дијаспоре.

Са вама - Елизабета Арсеновић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом