субота, 16.01.2016, 06:00 -> 14:41
Ухвати дан
У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо

Autor:
Група аутора
Јутарњи програм Радио Београда 1! Ако сте помислили да је то према чувеној латинској изреци "Carpe diem" - у праву сте. [ детаљније ]
Нишко Удружење председника скупштина станара за данас у 17 часова заказало је протестно окупљање, испред Градске куће у Нишу, на коме ће од градског руководства затражити да поднесе оставку. Разлози за такве захтеве су бројне неправилности у раду градске управе и јавних комуналних предузећа, објашњавају у том Удружењу. Такође подсећају да је поподневни протест само један у низу које ово Удружење организује од марта прошле године.
Вечерас се у Вазнесењској цркви у Београду одржава Божићни концерт хорова. Певаће Хор Дечјег културног центра и Хор храма Покрова Пресвете Богородице. Са диригентом, Невеном Ивановић, овога јутра разговара Душица Ковач.
Репрезентација Србије пласирала се у осмину финала Европског првенства у Београду, пошто је савладала Француску у последњем колу групе Б резултатом 16:8. Тим Дејана Савића данас од 18 часова и 45 минута игра против Словачке за пролаз у четвртфинале. Чућемо и причу о голу са половине терена наше репрезентативке Тијане Јаковљевић.
Републички хидрометеоролошки завод најавио је да ће данас у целој Србији падати снег, што може да представља велики проблем возачима. Од аутомеханичара и бившег рели возача Зорана Миљковића чућемо савете о вожњи аутомобила у зимским условима. Са њим је разговарао колега Реља Трајковић.
Водимо Вас у Лопатницу, оазу мира сеоског туризма.
У Јутарњем програму говоримо о риболову. О пецању на Дрини у овим зимским данима разговарамо са Милојем Јовановићем, риболовцем и рибочуваром из рибочуварске службе ''Екорибарство'' из Бајине Баште.
О лову и ловном туризму наш саговорник овога јутра је Марко Павловић из Ловачког савеза централне Србије.
Са Вама - Марко Милојевић.
Коментари