Ухвати дан

У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо

Данас је Свети Никола. Свима који славе честитамо!

У жаргону се често каже да на Светог Николу половина Срба слави, а друга половина иде у госте. Наш репортер Озрен Рашић тим поводом разговара са Нишлијама, као и са протојерејем-ставофором, Влајком Грабежом.

Чућемо шта је све ново у библиотеци ''Гордана Тодоровић'' у Сврљигу, колики је њен књижни фонд и шта је све доступно од нових информационих технологија. Са представником те установе, Зорицом Бранковић-Басарић разговара Слађана Ђорђевић.

Наша тема је и спорт.

Трећи сат јутарњег програма посвећен је туризму. Занимало нас је шта се дешава уочи новогодишњих празника, како и где се све иде на зимовање.

Издвајамо следеће:

Ове јесени, Туристичка организација регије Западна Србија, поставила је 80 интерпретативних табли на 80 места. Говоре о туристичким знаменитостима у том крају. Јавља наш дописник Зоран Жеравчић.

Ових дана у Београду је боравио професор универзитета ''Сари'' у Великој Британији, Роџер Прајд. Он је и коуредник зборника под називом ''Дестинација као бренд''. Код нас га је објавила издавачка кућа ''Клио'', а на презентацији књиге била је Душица Ковач.

Прошетаћемо до Општине Сента. Говоримо о Божићном вашару у том месту, који почиње данас. Наш саговорник је директор туристичке организације, Корнел Лашковић.

И у Ковачици се спремају за предстојеће празнике. Тамо је сутра 3. Божићно-новогодишњи вашар. О томе и о туристичким знаменитостима у том месту разговарамо са Иваном Светлик из тамошње туристичке организације.

Сазнаћемо и где све зимују наши грађани, како и какви су резултати летње туристичке сезоне. Наш репортер, Реља Трајковић разговара са директором Националне асоцијације туристичких агенција - ЈУТА, Александром Сеничићем.

Са вама је Чедомир Савковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом