субота, 14.11.2015, 06:00 -> 19:43
Ухвати дан
У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо

Autor:
Група аутора
Јутарњи програм Радио Београда 1! Ако сте помислили да је то према чувеној латинској изреци "Carpe diem" - у праву сте. [ детаљније ]
Под слоганом "Здрава исхрана је право, а не привилегија", низом активности данас се обележава Светски дан борбе против дијабетеса. Подаци указују на чињеницу да број оболелих од дијабетеса расте - и у свету и у Србији. Како ће тај дан бити обележен у Београду, сазнаћемо од Дамјана Дамњановића из Удружења за борбу против дијабетеса Града Београда "Плави круг". Са њим разговара Чедомир Савковић.
Симфонијски оркестар и Хор РТС-а, предвођен маестром Бојаном Суђићем, одржаће вечерас у Коларчевој задужбини концерт поводом 35 година емисије "Драгстор озбиљне музике" Радио Београда 202. Наш гост овога јутра је аутор и водитељ те емисије, Дејан Ђуровић.
У Дому омладине Београда данас почиње Беокон, Београдска фановска конвенција, намењена љубитељима "алтернативне" поп - културе. Наша друга гошћа овога јутра је Исидора Власак, потпредседница друштва Сакурабана, које организује овогодишњи БеоКон.
На Електронском факултету у Нишу овог викенда биће одржано такмичење програмера ХАКАТОН. Реч је о екипном двадестчетворочасовном такмичењу у коме ће учесници имати задатак да креирају апликацију на задату тему. На овогодишњем ХАКАТОН-у учествоваће 8 екипа програмера, 7 из Србије и једна из Хрватске.
У сарадњи са Удружењем винара и виноградара Србије, Градска општина и Туристичка организација Лазаревац данас организују Седми Фестивал српских вина. Фестивал ће свечано бити отворен у подне у старој хали Спортско - рекреативног центра ''Колубара'' у Лазаревцу.
На Сцени Академије 28 вечерас ће бити изведена комедија, ''Забрањено воће'' једног од најзначајнијих комедиографа у историји позориста, италијанског аутора, венецијанца, Карла Голдонија.
Са Вама - Марко Милојевић.
Коментари