Гости из прошлости

У Југословенском драмском позоришту на програму је била представа "Глорија" Ранка Маринковића. Улогу Дон Зана, који се појављује у сва четири чина, играо је Виктор Старчић.

Тога дана Старчић је држао часове на Позоришној академији и отишао право на представу. Трећи чин завршава се његовим речима: "Погаси свеће, Тома, доста је за данас!" Завеса се спушта, а глумац, као да га је ова реченица уверила да је то и крај представе, право у гардеробу! Пресвлачи се и креће кући. Док је пролазио кроз салон, колеге су га питале: "Викторе, куда?!" А Виктор Старчић је мирно, као да га не чека још један чин, одговорио: "Идем кући. Уморан сам."

Испратили су га са смешком и неверицом. Мислили су - тркнуће на неки минут, ту негде. Међутим, Виктор Старчић је заиста пошао кући. Само што је стигао, зазвонио је телефон. Био је то Лала из позоришта:

- Вики, ако стојите, одмах седите!
- Стојим, Лало, стојим. Шта је тако хитно?
- А Ви код куће?! А четврти чин "Глорије"?
- Па као увек, Лало, добро је било.
- Шта сам могао, морао сам да пустим четврти чин!
- А што га не бисте пустили, Лало?
- Па како сам могао другачије, представа је морала да иде до краја!
- Ама, шта вам је, Лало?! Представа увек мора да иде до краја.
- Али без Вас?
- Без мене?! Зашто без мене?! - чуди се Старчић.
- Сада је већ касно да дођете. А глумци, шта ће, јадни, сналазе се некако!

Старчића је облио зној. Никад му се тако нешто није десило. Сутрадан је сазнао да се све ипак срећно завршило. Глумац Дејан Дубајић извео је праву бравуру. У томе је био прави мајстор. Прибегао је једином могућем решењу - "препричао" је улогу Виктора Старчића. Током четвртог чина стално је говорио:

- Како би то рекао Дон Зане!

А Дон Зане је у то време био код куће, у београдској Улици Томаша Јежа.

У Гостима из прошлости - глумац Виктор Старчић.

Радио Београд 1, 13.00

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом