Читај ми!

Вештачка интелигенција у музичкој индустрији

Одличан слуга или опасност чије димензије још увек не сагледавамо?

Шта, заправо, вештачка интелигенција доноси музичкој индустрији и које су предности и мане? Платформе и различита оруђа која се користе при компоновању, мастерингу и у другим процесима стварања музике, постају неизоставни део бизниса. Усавршавање различитих помагала заснованих на вештачкој интелигенцији наводе да се запитамо у вези са ауторским правима, потенцијалним преварама и хиперпродукцијом у музици. 
Овим темама била је посвећена трибина МUSICO 24 која је, поред домаћих, угостила и стручњаке из иностранства који су нам пренели своја искуства у вези са ауторским правима уметника као и правним регулативама које их могу заштитити. Како заступати права ауторске музике? Одговоре доносе саговорници Двестадвојке - Crispin Hunt, музичар и продуцент великих поп имена међу којима су Florence and The Machine, Lana Del Ray и Jake Bugg. Годинама ради као директор саветодавног одбора за ауторска права британске агенције за интелектуалну својину.
Разговарамо и са продуцентом Феридом Лакдаром из Пољске, председавајућим тамошње агенције за ауторска права уметника ЗАиКС. 
Наш гост је и Никола Чутурило који дуго прати трендове и присуство вештачке интелигенције у музици, а доносимо и примере шпица и џинглова које је за наш радио створио алгоритам.  

Кроз емисију вас воде Ксенија Радовић и Ружица Врховац.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом